Czy można masować ciało osoby ze złamaną kończyną?
Złamania kości zazwyczaj wiążą się z długim okresem powrotu do zdrowia. Niestety tak został zaprogramowany ludzki organizm przez matkę naturę. Kiedy nasza kończyna ulegnie uszkodzeniu, będzie potrzebowała długiego czasu, aby dojść do siebie. W tym czasie musimy wstrzymać się od wszelkich aktywności fizycznych, jak i zaniechać zbyt męczących czynności podczas porządków domowych. Istnieją ciekawe metody związane z terapią masażem, które mogą nieco skrócić okres oczekiwania na powrót złamanej kończyny do zdrowia. Przybliżymy wam dzisiaj specjalne techniki masażu wspomagające rekonwalescencję.
Okazuje się, że terapia masażem jest niezwykle skuteczna w przypadku leczenia wielu różnorodnych problemów. Na tej liście znajdziemy również powypadkowe złamania kończyn. Mimo wszystko czy lekarze zalecają takie praktyki? Lekarze zwracają uwagę na to, że masaż może faktycznie pomóc kończynom wrócić do zdrowia. Mimo wszystko musi zostać wykonany przez specjalistę w odpowiedni sposób. Zatem jaki rodzaj masażu pomoże naszym złamanym kończynom szybciej się zregenerować?
Czy masaż faktycznie pomaga zregenerować złamane kończyny?
W zasadzie moglibyśmy odpowiedzieć, że to zależy. Ponieważ masaż może faktycznie przyczynić się do przyspieszenia regeneracji. Jednak musi w tym przypadku zostać zastosowana specjalna technika masażu. Uciskanie odpowiednich miejsc z dala od miejsca złamania pozwoli przyspieszyć przepływ krwi w organizmie. Z kolei zwiększony przepływ krwi oznacza przyspieszony transport tlenu. Sam transport tlenu odpowiada za dostarczanie składników mineralnych i witamin w różnorodne miejsca w ciele. Dzięki temu odpowiednia technika masażu może naprawdę skrócić powrót do zdrowia po złamaniu.
Terapia za pośrednictwem masażu może zostać zastosowana naprawdę wcześnie. Nawet w momencie, gdy nosisz jeszcze gips. Mimo wszystko należy pamiętać o tym, że powinno się masować miejsca dookoła złamania. Zabronione jest masowanie bezpośrednio naruszonego obszaru, ponieważ może to doprowadzić do przemieszczenia kości wewnątrz ciała. Poprzez pracę nad tkankami, które otaczają uszkodzony obszar, można stymulować krążenie, jednocześnie zmniejszając gromadzenie się limfy. Ten sposób wpływa korzystnie na przyspieszenie powrotu do zdrowia.